23 Mayıs 2016 Pazartesi

Google Web Master Tools'a Sitemizi Nasıl Ekleriz


Sitenizin trafiğini artırmak,içerik analizi yapmak,örümceklerin indexlenmesini sağlamak,url'leri dizine kaydetmek,sitemap oluşturmak sitenizden verim almak istiyorsanız sitenizi bu araç sayesinde Google'a kaydedin. Kaydolma işlemini adım adım gerçekleştireceğiz.

Web Master Tools Kaydolma Aşamaları


1.Aşama:Google'a Web Master Tools kaydet yazıp, Google Search Console'u tıklayıp Google hesabınızla giriş yapın hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturun.

2.Aşama:Giriş yaptıktan sonra,Site adresini kopyalayıp Mülk Ekle kısmını tıklayalım. Burda Sitemizi Google'ın dizinine kaydediyoruz. Eğer sıkıntı çıkmazsa doğrulandı olarak bilgi verilecektir.
3.Aşama:Bu adımda HTML dosyasını indirip, FTP ile bu dosyayı Ana dizine yerleştiriniz.4.Aşama:Sitenizin Ana sayfasına Meta etiketini ekleyiniz.

Örnek:


5.Aşama:Web Master Tools'a yüklemenin son aşaması Doğrula. Eğer herhangi bir hata almazsanız,www.örneksite.com doğrulanma başarılı yada daha önce yapmışsanız bu işlemleri ona göre bilgi mesajları alacaksınız.

Sizde artık kendi analizlerinizi yapabilir, ona göre web sitenizi dizayn edebilirsiniz. Bir sonraki makalede görüşmek üzere umarım yararlı olmuştur.

Gökhan ALAGÖZ
absheLL Yazılım Seo Departmanı
DigiWorks Team Seo Departmanı

Adres : Eğriçam Mahallesi , 2279 Sokak , Hendek Apartmanı , Akabe İşhanı , 4. Kat , 7. Daire Yenişehir / Mersin
Telefon: 0850 577 7670 - 0324 999 8480 
E-mail:  info@digiworksteam.com


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder