2 Mart 2018 Cuma

Fiber Hızlı Hafıza Kartı Yapmışlar

MWC 2018'de dünyanın en hızlı UHS-I microSDTM kartını tanıtan şirket ayrıca PCIe-etkin SD kart gösterimiyle geleceğin flaş hafıza kartlarını piyasaya sürmüş hadi inceleyelim.

Şirket, Mobil Dünya Kongresi'nde dünyanın en hızlı UHS-I flaş hafıza kartı olan 400GB SanDisk Extreme UHS-I microSDXC kartını tanıttı. Western Digital ayrıca Çevre Birimleri Bağlantı Veriyolu Ekspres (Peripheral Component Interconnect Express: PCI-e) etkin kartlarla flaş hafıza kartı teknolojisinin geleceğini gözler önüne serdi.
Bu teknoloji uygulamaların hızını ve performanslarını bir hayli yükseğe çıkaracak gibi duruyor.
Şirketin yeni 400GB SanDisk Extreme UHS-I microSD kartı, kullanıcıların yüksek kaliteli içeriklerini her zamankinden daha hızlı bir biçimde taşıyabilmelerini sağlamak üzere tasarlandı. 160MB/S*'lik bu yeni kart, mevcut SanDisk Extreme UHS-I microSD kartlardan yüzde 50 daha hızlı olmasıyla öne çıkıyor. Kart, bu hıza özel teknolojisi sayesinde ulaşıyor.
Disk A2 hizmetyel saniyeler içinde uygulamaların yüklenip çalıştırılması için teknoloji kapılarını aralayacak.

Western Digital Müşteri Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jim Welsh, “Kullanıcılar gitgide daha iyiye ulaşan bir mobil deneyim yaşamayı arzuluyor. Biz de onların cihazlarında daha zengin içerik yaratıp bu içeriklerden keyif almalarını sağlamak için 3D NAND teknolojimizle inovasyonun sınırlarını zorluyoruz. Ayrıca eşsiz bir performansa sahip olabilmemiz adına bize farklı plc teknolji seçenekleri arasında tercih yapabilmemiz öneriliyor.

Western Digital ayrıca PCIe-etkin SD kartlarıyla, flaş hafıza kartlarının geleceğini resmeden yeni bir platformu vitrine çıkarıyor. Yüksek performanslı mobil işlem gücünün gelecekteki gereksinimleri düşünüldüğünde, PCIe teknolojisinin veri dosyalarını bugünkü platformdan çok daha hızlı okuma imkânı sunacağı söylenebilir. Bu yepyeni kartlarının sağladığı hız; çok yavaş çekimli video, RAW kesintisiz patlama (burst) modu ve 8K video çekme ve yeniden oynatma gibi yüksek çözünürlüklü içerik uygulamaları için çok önemli bir özellik olarak öne çıkıyor.

Şirketten edindiğimiz bu bilgiler ışığında mobil uygulama sektöründe bir hayli ileriye gidileceğini düşünüyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder