3 Mayıs 2018 Perşembe

Siteniz Dizine Ekleniyor Mu?
Bir sitenin dizine eklenip eklenmediğini belirlemenize yardımcı olacak birçok araç var.Sayfa dizini yöntemleri değişebilir.Dizin oluşturma, özünde sayfa düzeyinde bir işlemdir.
Google örümcek dediğimiz sayfa kontrol aracı her sayfaya bireysel yaklaşmaya çalışacaktır.Bir sayfanın Google tarafından dizine eklenip eklenmediğini kontrol etmenin hızlı bir yolu, site operatörünü, bir Google aramasıyla kullanmaktır. Yalnızca alan adını girmek, Google’ın alan adı için dizine eklediği tüm sayfaları size gösterecektir. Dizin kontrolleri için sayfa urllerinden faydalanmanız da size her anlamda yaralı olacaktır.Sitenize ne getireceğini bilirisiniz. Sayfa dizini her şeyi yapabilir.
Siteniz veya sayfanız indekslenmemişse, en sık görülen suçlu; bir sayfada kullanılan meta robots etiketidir veya robots.txt dosyasında uygunsuz kullanımın engellenmesidir.Bu tür sayfalarınız var ise mutlaka bunlara dikkat etmeli ve sayfaları herhangi bir text aracıyla açarak onların içerisindeki kodları da mutlaka gözden geçirmeniz gerekiyor.Siteyi üstte tutar.Sayfa dizinileri yönetmeye de yeterlidir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder