25 Aralık 2017 Pazartesi

Ecce Pure Hakkında

Ecce Pure Temasını iki yıldır kullanıyorum, iki yıl boyunca farkettim ki temaya, kendime göre epey bir değişiklik ve ek özellik kazandırmışım. Bu modifikasyonları toplu halde satmaya karar verdim. Satın alabilmeniz için öncelikle EccePure temasını satın almış olmanız gerekmekte. Eklemelerimin yalnızca bir tanesinde eklenti kullandım. Diğerlerinde ise yalnızca temanın görselliğini bozmadan temanın css yapısına uygun olarak eklemeler yaptım.

İndir, Canlı Demo ve Satın Al Butonları

Paylaştığınız dosyaların linkini yazı editörünüzden özel alan kullanarak sadece linki ekleyerek indir butonunu çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Script tarzı bir paylaşımda bulunuyorsanız şayet canlı bir önizlemesi mevcutsa canlı linkini yine wordpress yazı editörünüzün altından özel alan kullanarak canlı demo butonunu gösterebilirsiniz.

Bir ürün satıyorsanız eğer ürünün satın alma sayfasına yönlendirmek için yine aynı şekilde ürünün satın alma sayfası linkini ekleyerek satın al butonunun çıkmasını sağlayabilirsiniz.
Butonların özellikleri;

    Tema butonlarıyla birebir uyumlu ek css yazılmamıştır.
    Canlı Demo butonu sabit olarak solda, İndir ve Satın Al butonları ise sağ tarafta çıkmaktadır. İndir ve Satın Al butonlarının ikisininde sağ tarafta olmasının nedeni ikisinide aynı anda kullanamayacağınız düşünülerek tasarlanmıştır. Mantık olarak bir ürünü satıyorsanız indirme butonu eklemezsiniz veya indirilmeyi mümkün kıldıysanız satın alma butonu eklemezsiniz. Bundan sebep sağlı ve sollu en fazla iki butonunuz olacaktır.
    Butonlarda ikonlar mevcuttur.
    Responsive’dir mobilde sorun yaşamazsınız.
Konu Üstü Canlı Demo, İndir, Düzenle, GitHub, Satın Al ve Çay Ismarla Butonları

Ziyaret ettiğimiz sitelerde butonlar daima altta olr öyle ki daha önce bildiğimiz ve indirdiğimiz bir şeyi tekrar indirmek için konunun en altına inmek durumunda kalırız. Aslında amaç ziyaretçiye indireceği şeyin ne olduğunu okumasını istemektir. Ancak ikinciye indiriyorsa  ne gerek var adamı aşağılarda buton aratmaya.. İşte bunları düşünerek konu üzerine bu butonları ekledim ek olarak bir de Çay Ismarla Butonu ekledim.
14.06.2016 Bu kısımda güncelleme

    GitHub butonu GitHub üzerinden yayınladığım projelerim için ekledim.
    Düzenle butonunu, bazı içeriklerimi düzenlemek istediğimde her defasında admin panele girip ardından, yazılarıma ve ardından ilgili yazıyı bulup düzenle butonuna basmak zorunda kalmayayım diye ekledim. Düzenle Butonu sadece kullanıcı girişini gerçekleştirmiş yöneticilere görünür.
    Temanın header kısmında bulunan sosyal bağlantı ikonlarının linkleri nofollow olarak ayarlandı.
    Temanın header kısmında bulunan sosyal ikonlar kısmına GitHub bağlantısı eklendi.

Butonların özellikleri;

    Hiç bir css eklemesinde bulunulmamıştır.
    Özel alanda konu altı için hangi butonu aktif ettiyseniz üsttede aynısı görünür. İki kere link eklemezsiniz.
    Tamamen responsive’dir mobilde problem yaşamazsınız.
    İkonlar kullanılarak daha güzel ve daha anlamlı bir görünüm elde edilmiştir.
    Çay ısmarla butonu; konularınızdan faydalanan bir ziyaretçinin size teşekkür anlamında kendi belirledikleri tutarda paypal üzerinden para gönderebilmeleri için yapılmıştır. Her konuda sabit çıkar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder