6 Aralık 2017 Çarşamba

Facebook 2017de Neler Konuşuldu?

Dünya’nın en popüler sosyal medya platformu olan Facebook, 2017 yılının “En”lerini paylaştı. Facebook’un paylaştığı verilere göre 2017 yılında platformda en çok konuşulan olaylar sırasıyla Dünya Kadınlar Günü, 51. Super Bowl ve Las Vegas Saldırısı oldu.
Yıl içinde Facebook’ta yılın en önemli spor organizasyonlarından biri olan Super Bowl ile ilgili videolar 262 milyondan fazla kez görüntülenirken, Las Vegas’ta yaşanan saldırı sonrasında 3 bin 300’den fazla kişi Facebook’taki Kriz Yardım Merkezi (Crisis Response) aracılığıyla yardımda bulundu.


Her gün 1,4 milyardan fazla kişinin aileleri, arkadaşları ve sevdikleriyle iletişime geçmesine olanak tanıyan Facebook’un verilerine göre 2017 yılında Meksika’da meydana gelen deprem, Kriz Yardım Merkezi’nde en çok etkileşimi yaratan felaket oldu. Kriz Yardım Merkezi aracılığıyla milyonlarca kişi güvende olduğunu sevdiklerine haber verdi ve depremzedelere yardım etti.
Meksika’daki depremin haricinde sırasıyla Harvey Kasırgası ve Manchester’daki terör saldırısından etkilenenlere destek olmak üzere düzenlenen One Love Manchester konseri, insanların Facebook’ta birbirinin yardımına koştuğu en önemli olaylardan biri oldu.

Harvey Kasırgası için 20 milyon dolar


Facebook üzerinden Harvey Kasırgası için 20 milyon dolardan fazla yardım toplandığını da ekleyelim. One Love Manchester konser videosu ise Facebook’ta 80 milyon gösterime ulaşırken, toplamda 450 bin dolar bağış toplandı. Güneş tutulması ve kadınlar yürüyüşünün insanları bir araya getirdiğini paylaşan Facebook, Ağustos ayında meydana gelen güneş tutulması ile ilgili 80’den fazla ülkede 20 binden fazla Facebook etkinliği oluşturulduğunu belirtti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder